Odpowiadając na pytanie postawione w tytule artykułu – zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu cywilnego można to zrobić. Istnieje jednak wiele mniejszych aspektów, które należy wziąć pod uwagę. Ważną kwestią jest również sposób w jaki umowa została zawarta, czy nie została ona podpisana chociażby pod wpływem groźby lub innej, trudnej sytuacji. Najlepiej zgłosić się do radcy prawnego w Piotrkowie Trybunalskim i dokładnie opisać sytuację i okoliczności.
Uchylenie się od skutków jest dopuszczalne, jeżeli druga strona wiedziała o błędzie i mogła go z łatwością zauważyć. Nieuczciwe praktyki skutkują możliwością uchylenia się od konkretnej umowy. Aby uchylić się od skutków prawnych takiego oświadczenia, które zostało złożone innej osobie, konieczne jest jednak złożenie drugiej stronie kolejnego oświadczenia, tym razem o uchyleniu się od skutków prawnych.
Należy również pamiętać, iż możliwość uchylenia się od skutków wygasa z upływem roku od wykrycia błędu. Aby być pewnym, czy można jeszcze przeciwdziałać skutkom nieuczciwej umowy, najlepiej udać się do radcy prawnego w Piotrkowie Trybunalskim po odpowiednią poradę.
Zachęcamy do zapoznania się z treścią pozostałych wpisów, które są dostępne na blogu radców prawnych BONOWICZ z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim: https://bonowicz.com/category/blog/