Kontrola podatkowa i celno-skarbowa to dwa różne rodzaje kontroli, które mogą zostać przeprowadzone przez organy państwowe. W tym artykule omówimy, czym się różnią i jakie są ich podstawowe cechy.
Kontrola podatkowa jest przeprowadzana przez organy podatkowe, takie jak Urząd Skarbowy. Jej celem jest sprawdzenie poprawności i prawidłowości wypełnienia obowiązków podatkowych przez podatników. Podczas kontroli podatkowej mogą być sprawdzane m.in. księgi rachunkowe, faktury, deklaracje podatkowe, dowody płatności oraz inne dokumenty związane z działalnością gospodarczą.
Kontrola celno-skarbowa jest przeprowadzana przez organy celno-skarbowe, takie jak Krajowa Administracja Skarbowa lub Urząd Celny. Jej celem jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa państwa poprzez zapobieganie nielegalnym transakcjom handlowym oraz kontrolowanie przepływu towarów i środków finansowych.
Kontrola podatkowa i celno-skarbowa to dwa różne rodzaje kontroli, które mają na celu sprawdzenie poprawności i prawidłowości wypełnienia obowiązków przez podatników oraz zapewnienie bezpieczeństwa państwa poprzez kontrolowanie przepływu towarów i środków finansowych. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat, kontaktując się z radcą prawnym BONOWICZ w Piotrkowie Trybunalskim. Zachęcamy także do zapoznania się z naszymi pozostałymi wpisami, które są dostępne na blogu: https://bonowicz.com/category/blog/